30 May 2011

Saksamaa sulgeb kõik oma tuumajaamad 2022. aastaks

2009 aasta oktoobris kirjutasin siinsamas blogis: "2000. aastal teatas Saksamaa valitsus ametlikult TUUMAENERGIAST JÄRKJÄRGULISEST LOOBUMISEST. Sellega seoses võeti Saksamaal vastu kaks seadust :
* tuumaenergiast väljumise seadus (Nuclear Exit Law), mis sätestas tuumaenergiast loobumise 2020. aastaks.

* taastuvate energiaallikate seadus (Renewable Energy Sources Act), mis pakkus maksusoodustusi taastuvenergiale ja kõrgeid müügihindasid rohelisele energiale. Lisaks pandi paika mitmed tolle aja kohta väga kõrged CO2 emissiooni vähendamise eesmärgid. Toodud seadusandlikud muudatused ja eesmärgid käivitasid Saksamaal enneolematu päikseenergia ja taastuvenergia innovatsioonilaine. Saksamaa olematu päikseenergiaturg muutus arvukate uute tehnoloogiafirmade toel suurimaks maailmas."


Selle peale sain tuumajaamade "ülistajatel" nii palju kriitikat, et suisa hämmastav. Väideti, et see minu jutt on vale ja väljamõeldis, kui saatsin neile konreetsed viited ametlikele dokumentidele, sain vastuseks, et ma "puhun asja suureks" nin golen kõigest valesti aru saanud. Et tegelikult lihtsalt seisatakse vanu, oma töö ära teinud jaamasid, aga see ei tähenda, et kõk jaamad suletakse. Lihtsalt vanad vahetatakse uute vastu välja. 


Täna siis selline päevauudis Postimehes:  Saksamaa sulgeb kõik oma tuumajaamad 2022. aastaks

"Pärast Jaapani Fukushima tuumajaama õnnetust suleti Saksamaal mitu tuumajaama ning neid ei plaanita enam kasutusele võtta, edastab Reuters.  Saksa keskkonnaminister Norbert Röttgen teatas tuumajaamade sulgemisotsusest pärast seda, kui valitsus selles küsimuses konsensusele jõudis.
«Otsus on lõplik. Kolm viimast tuumajaama suletakse lõplikult 2022. aastaks. Tuumajaamade uuesti kasutusele võttu ei kaaluta,» lausus Röttgen.  Enne Fukushima õnnetust sai Saksamaa 23 protsenti oma energiast tuumajaamadest. Saksamaal on praeguse seisuga 17 tuumareaktorit.
Saksamaa kantsleri Angela Merkeli valitsus jõudis tuumajaamade küsimuses kokkuleppele opositsioonis olevate sotsiaaldemokraatide ja rohelistega.
Saksamaast saab esimene täielikult tuumaenergiast loobuv tööstusriik."

Postimees väidab küll, et selline otsus tehti seoses Fukushima tuumajaama õnnetusega, kuid tegelikkuses võttis Saksamaa sellise seaduse vastu juba ammu. Ehk siis tegelikult ei midagi uut !

1 comment:

elektritsaabtasuta.blogspot.com said...

Eestis ei ole mitte ühtegi tõsiselt võetavat tuumafüüsikut...ja pole vajagi sest
Teadlaste hinnangul langeb maapinnale nii suur hulk päikeseenergiat, et Eesti-suurusest alast piisaks kogu maailma energiavajaduse rahuldamiseks.
http://www.arileht.ee/artikkel/377069?lk...

Kes teenib kuus kuni kolmsada eurot see ei saa lubada endale sellist luksust,et kulutab oma madalat palka elektri ja küttearvete maksmiseks.Tal tuleb naabritega moodustada energiaühistu-tarbijaühistu ja siis osta elektrituulikud ja päikesepaneelid(või üheskoos ise need valmis klopsida) sest siis pole enam vajadust kulutada oma niigi madalat kuupalka energiamonopolide nuumamiseks.
Niisiis,madalapalgalised ostke tuuleparke ja päikesepaneele sest siis saate ka kõhu täis ja lubada endale mõne õlle kah.
Kui mitu inimest tuleb kokku saada,et osta tuulepark? Noh ühe küla või linnaosa jagu.Kuid piisab ka kui ühe maja elanikud moodustavad energiaühistu ja ostavad oma maja katusele mitu väiketuulikut või ühe keskmise tuuliku ja päikesepaneelid,variante on palju.
Selle jutu mõte on selles,et elektrit ja kütet ei tohi osta-tuleb ise toota elektrit ja toasooja.

Teadlaste hinnangul langeb maapinnale nii suur hulk päikeseenergiat, et Eesti-suurusest alast piisaks kogu maailma energiavajaduse rahuldamiseks.
http://www.arileht.ee/artikkel/377069?lk...
Selle asemel,et osta elektrit tuleks moodustada tarbija ühistud ja paigaldada igale elamurajoonile omad tuulikud ja päikesepaneelid.
Saarte Hääl kirjutas kuidas saab elektrit tasuta ja ka tuba kütta tasuta.
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=25253&sec=1
"Tuuliku tasuvusajaks prognoosib tehas 7–8 aastat ja kestuseks
20 aastat."
See annab siis 12-13 aastat elektrit tasuta.

Nõnda saabki elektrit tasuta.Arvestad välja tasuvusaja ja peale
tasuvusaega saab elektrit tasuta.Noh kui juba elekter on tasuta käes
siis tänu sellele saab ka transporti tasuta ja maja kütta tasuta
jpms.Sama lugu on päikesepaneelidega.

Oma kodu tarbeks pole nõnda võimast ja kallist tuulikut vaja.
Piisab kui osta magnetid mis maksavad 80 eurot ja traadid mis maksavad 20 eurot ja sellega saab kolmekilowatise tuuliku.Noh teed neid kolm tükki ja sellest piisab:www.scoraigwind.com
Päikesepaneelide ehitamise õpetus on www.instructables.com